Shop Mobile More Submit  Join Login
×
Details

Submitted on
June 29, 2012
Image Size
1.7 MB
Resolution
2223×1462
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
3,784 (2 today)
Favourites
124 (who?)
Comments
24
Downloads
28
×
First haircut by Mirogniewa First haircut by Mirogniewa
Elbafowi z okazji urodzin.


The ritual of first haircut (Polish: postrzyżyny) is an old pre-Christian slavic tradition. The traditional first haircut by the boy's father did not take place until the age of between 7 and 10 years old. Before that age the boy's life was connected to his mother and he was treated as a child. The rite of haircut, coupled with granting the boy an additional given name, marked the coming of age and a transition to the world of men, where he was to be directed by his father. The ritual was also the formal act of recognition of the boy as a son.

Ok, now who is who? From left to right: "Daddy", boy today known as Feliks, Ruthenia with little Ukraine, Czech, little Lusatia, Sclavinia with Slovakia.----------------
Feliks, Ukraine ©Hidekaz Himaruya
Kyivan Rus ©AtreJane
Add a Comment:
 
:iconrodegas:
Rodegas Featured By Owner Oct 13, 2013
Good to be a part of a family :)
 Did you just choose countries you have borders with?
Reply
:iconfaith-truth:
Faith-Truth Featured By Owner Apr 25, 2013
To jest świetne :D
Reply
:iconseatapp:
seatapp Featured By Owner Mar 5, 2013
Huuuu. Poland makes haircut look badass.
Reply
:icondoma-nissan:
Doma-nissan Featured By Owner Feb 2, 2013  Hobbyist General Artist
Łużyczko to moja~~ :love: (trochę opóźniony komentarz, ale wcześniej weny nie miałam :p) Jako jedyna nie fangirlsuje na Felosława, ale ja te biedne Łużyce kocham, chyba właśnie dlatego, że są biedne ^.^"
Komentarz do Fela może być jeden: Na Warszawiaka, nie ma cwaniaka~ XD Koniec. Zresztą tutaj wszystko jest klimatyczne, na swoim miejscu: i kabłączki, i navershnik, i pas i zapinka do płaszcza... Co prawda stroje wsio typu ruskiego, ale są historyczne za co ci po prostu SŁAWA~! :D (tak względem klimatu ->[link])

Jak masz ochotę to wstaw tą i inne prace->:iconslavic-tribe: Mają tam stanowczo za mało Felosława ^^;
Reply
:iconkikki-and-friends:
Kikki-and-Friends Featured By Owner Sep 27, 2012  Student General Artist
Mina Feliksa rozwala XD
Reply
:iconlubellinda69:
Lubellinda69 Featured By Owner Sep 18, 2012
Feliks jaka mina xD Zafeliście ci to wyszło :D
Reply
:iconvegsiol:
Vegsiol Featured By Owner Jul 10, 2012
Zacznę od tego, że art STRASZLIWIE mi się podoba xD (zresztą to, że dodałam go do ulubionych o czymś świadczy ;)). I tematyka i kreska i w ogóle. I oczywiście Feliks z jego cwaniaczkowatą miną :). Takiego Feliksa lubimy~. Mam takie poczucie, że z kimś on mi się tu kojarzy, z jakimś innym bohaterem z kreskówki lub komiksu, ale za Chiny nie mogę sobie uzmysłowić z kim ._.". O, już chyba wiem z kim (wynik wytężonej pracy pamięci xD): z Edem z Full Metal Alchemist :P. On tu ma minę taką wybitnie Edową (+ ta fryzura, to już w ogóle).
O jedną rzecz się czepnę: Czemu nie ma tu Iwana? Jest Słowacja (było, nie było, zdecydowanie najmłodsza z całej słowiańskiej rodziny), a Iwana nie ma? Co prawda niektórzy (jeśli chodzi o okres, który tu prezentujesz) uważają, że reprezentował wtedy Nowogród Wielki, a inni, że nieco późniejsze Księstwo Moskiewskie, ale skoro są tu prawie wszyscy Słowianie (nie licząc Białorusi, ona to osobna bajka), w tym Ruś z małą Ukrainką, to powinien być i Iwan. Takie przynajmniej moje skromne zdanie ;).
Reply
:iconlikapoland:
LikaPoland Featured By Owner Jul 2, 2012
Łał! Brak mi słów by wyrazić jak bardzo mi sie to podoba! *o* Można by powiedzieć e to jeden z najlepzych jeśli nie najlepszy okres życia naszego Felosława! W końcu stał się mężczyzną i pokaże na co go stać! :D Mam już swoje przypuszczenia i typy kto jest kim ale narazie zachowam to dla siebie i zajrzę jeszcze tu zyliard razy~ :heart:
Reply
:iconmirogniewa:
Mirogniewa Featured By Owner Jul 2, 2012
Dzięki. Ja raczej do tych najlepszych zaliczyłabym "złoty wiek", ale ten również coś w sobie miał. Co do Felosława...osobiście uważam, że w tamtym okresie (przed chrztem) posługiwał się innym imieniem. Przyznasz, że Feliks nie brzmi słowiańsko.

A teraz kto jest kim? Od lewej idąc: "Ojciec", obecny Feliks, Ruś z małą Ukrainą, Czech, Łużyce i mama Sclavinia ze Słowacją na rękach...tak to widzę.
Reply
:icondokudoki:
DokuDoki Featured By Owner Jul 1, 2012  Hobbyist Digital Artist
I recognize only Poland, who is who? O.o
Btw... do you really think that there were a scissors that time? ;)
Reply
Add a Comment: